Katso tallenne: Aamulehden MM-studiossa vieraili sunnuntaina monipuolinen vieraskattaus: Jääkiekkoliiton puheenjohtaja Harri Nummela, Jukka Peltola ja Jouko Myrrä
MM-finaalin ennakkostudiossa vieraina nähtiin muun muassa pelaajauransa tämän kevään Suomen mestaruuteen päättänyt hyökkääjä Jukka Peltola, Ilveksen päävalmentaja Jouko Myrrä ja Jääkiekkoliiton puheenjohtaja Harri Nummela. Katso tallenne lähetyksestä uutisen pääkuvan paikalta.
Tampereen MM-kotikisat huipentuvat sunnuntaina, kun Suomi ja Kanada kohtaavat kolmatta kertaa peräkkäin miesten jääkiekon MM-finaalissa. Peli on historiallinen, sillä koskaan ennen Suomen miesten jääkiekkomaajoukkue ei ole voittanut MM-mitalia kotikisoissa. Loppuottelu alkaa kello 20.20 Nokia-areenassa.