Aamulehti urheilun suorat lähetykset - Urheilu - Aamulehti

Aamulehti hemmottelee tilaajiaan liveurheilulla: luvassa palloilulajien paikallis­kamppailuita ja Ilveksen kauden päätösottelu miesten jalkapallo­liigassa

Aamulehti tarjoaa livenä lokakuussa runsaasti eri palloilulajeja, kuten jalkapallon miesten liigaa, naisten liigaa ja miesten Kakkosta. Lisäksi näytämme muun muassa salibandyliigaa ja futsalia.

Liveurheilun ystäville on tarjolla laaja kattaus eri sarjojen ja lajien otteluita sekä muuta urheilua.

5.2. 12:54 | Päivitetty 24.10. 15:29

Aamulehti

Aamulehti tarjosi kevään aikana rutkasti katsottavaa pirkanmaalaisen urheilun ystäville. Näytimme kymmeniä suoria ottelulähetyksiä.

Syksylläkin on luvassa suuri määrä otteluita ja tapahtumia. Aamulehti näyttää pelit tilaajilleen verkkosivuillaan.

Aamulehti on näyttänyt viime vuosina yhä enemmän paikallista urheilua livenä. Nyt pystymme tarjoamaan tilaajillemme entistä laajemman kattauksen urheilua eri lajeista ja sarjatasoilta. Olemme tästä todella innoissamme, Aamulehden liven ja kuvan päällikkö Tuukka Välimäki iloitsee.

Alta löydät luettelon kaikista näyttämistämme otteluista ja tapahtumista. Koronapandemian vuoksi muutokset ovat mahdollisia, mikäli esimerkiksi otteluita siirretään, Aamulehti pyrkii saamaan lisää tapahtumia lähetettäväkseen. Kun uusia lähetyksiä on tiedossa, ne lisätään listaan.

Osa lähetyksistä toteutetaan yhteistyössä Ruudun kanssa, joka kuuluu samaan Sanoma-konserniin kuin Aamulehti.

Jokaisesta ottelusta julkaistaan viimeistään pelipäivänä tiiserijuttu osoitteessa www.aamulehti.fi/live. Voit katsoa ottelun tiiserijutun kautta. Jos et ole vielä tilaaja, voit tehdä tilauksen helposti jutusta. Kun ottelu on päättynyt, siitä jää tallenne katsottavaksi samaan juttuun. Emme päivitä juttuun pelin tulosta, jotta jännitys säilyy tallenteen katsojille.

Tervetuloa mukaan nauttimaan paikallisen urheilun huumasta!

Aamulehden suorat urheilulähetykset

Tulevat lähetykset:

Su 24.10. klo 14 TPV–VJS, jalkapallon miesten Kakkonen

Su 24.10. klo 16.45 Kiekko-Espoo–NoU, naisten ringeten SM-sarja

Ke 27.10. klo 19 Koovee-Classic, naisten salibandyliiga

La 30.10. klo 17 OrPo-LP Kangasala, naisten lentopalloliiga

Su 31.10. klo 17 HIFK-Ilves, jalkapallon miesten liiga

Menneet lähetykset:

4.2. Pyrinnön akatemiajoukkue B–Forssan Koripojat, koripallon 1. divisioona.

5.2. Lukko–Tappara, jääkiekon U20 SM-sarja.

6.2. Pyrinnön Aitakirmaisut, yleisurheilun hallikisat.

6.2. Ilves–KuPS, jalkapallon miesten Suomen cup.

7.2. Ässät–Ilves, jääkiekon U20 SM-sarja.

7.2. Ilves/2–JJK, jalkapallon miesten Suomen cup.

9.2. Kangasala–OrPo, lentopallon naisten Mestaruusliiga.

10.2. Koovee–Lukko, jääkiekon U20 SM-sarja.

10.2. KrP–Classic, miesten salibandyliiga.

11.2. Koovee–Peliitat, miesten Mestis-kiekko.

13.2. Ilves-Kissat–KaaPo, jalkapallon miesten harjoituspeli.

14.2. Pesäkarhut–Manse PP, pesäpallon naisten harjoituspeli.

14.2. BC Nokia–Helmi, koripallon naisten ykkösdivisioona.

14.2. Ilves/2–HJS, miesten jalkapallon Suomen cup.

14.2. Pyrinnön kansalliset, yleisurheilun hallikisat.

14.2. Pyrintö–Ponteva, koripallon naisten ykkösdivisioona.

17.2. Kiekonheiton harjoituskisa Pirkkahallissa.

17.2. Pyrintö–Märsky, koripallon naisten Korisliiga.

19.2. Inter–Haka, jalkapallon miesten Suomen cup.

20.2. Ilves–TFA, jalkapallon naisten treenipeli (vastustaja vaihtunut).

20.2. Tiikerit–VaLePa, lentopallon miesten Mestaruusliiga.

21.2. Hämeen Hiihto piirinmestaruus ja HS-aluekilpailu.

21.2. Raholan Pyrkivä–PeU, koripallon miesten ykkösdivisioona B.

26.–28.2. Yleisurheilun nuorten SM-hallikisat.

27.2. Ilves-Kissat–NoPS, jalkapallon harjoituspeli.

27.2. Ilves–K-Espoo, jääkiekon naisten Liiga.

27.2. Ilves–Åland U, jalkapallon naisten Suomen cup.

27.2. Ilves–KTP, jalkapallon harjoituspeli.

27.2. Isku–Lempo, lentopallon miesten ykkössarja.

28.2. Pyrintö–Märsky, koripallon miesten ykkösdivisioona A.

2.3. ToPo–Pyrintö A, koripallon miesten ykkösdivisioona A.

3.3. LP-Vampula–OrPo, lentopallon naisten liiga.

4.3. Koovee–Espoo, jääkiekon miesten Mestis.

5.3. Ilves–Lukko A, jääkiekon U20 SM-sarja.

6.3. Enduron SM-osakilpailu Kangasala.

6.3. Nokian Urheilijat–Lapinlahti, ringeten SM-sarja.

6.3. Manse PP–Roihu, pesäpallon naisten harjoituspeli.

6.3. Pyrintö–FoA, koripallon naisten liiga.

7.3. PäLuLu–Lempo, lentopallon miesten ykkössarja.

7.3. Pyry–Titaanit, jääkiekon miesten Suomi-sarja.

9.3. Kouvot–BC Nokia, miesten Korisliiga.

11.3. Happee–KrP, salibandyn miesten F-liiga.

13.3. Tiikerit–Akaa, lentopallon miesten liigan 2. puolivälierä.

13.3. NoU–K-Espoo, ringeten SM-sarjan 1. välierä.

13.3. Ilves–HPS, jalkapallon naisten harjoituspeli.

13.3. K-Espoo–Ilves, jääkiekon liigan naisten 3. välierä.

14.3. klo 12.15 Ilves–K-Espoo, jääkiekon liigan naisten 4. välierä.

20.3. klo 13.00 Ilves–IFK Mariehamn, jalkapallon miesten harjoituspeli.

20.3. klo 14.00 NoU–K-Espoo, ringeten 3. SM-välierä.

20.3. noin klo 15.00 TPV–Ilves-Kissat, jalkapallon miesten harjoituspeli.

20.3. klo 15.30 HIFK–Ilves, jääkiekon naisten pronssiottelu.

20.3. klo 17.00 Musan Salama–Haka, jalkapallon miesten harjoituspeli.

21.3. klo 14.00 BC Nokia–EBT/2, koripallon naisten 1. divisioona.

27.3. klo 11.00 Ilves-Kissat–Ilves/2, jalkapallon miesten harjoituspeli.

27.3. klo 12.45 Ilves–TiPS, naisten jalkapallon harjoituspeli.

27.3. klo 14.30 Ilves–PK-35, miesten jalkapallon harjoituspeli.

1.4. klo 14.00 Haka–TPS, jalkapallon miesten harjoituspeli.

1.4. klo 18.30 Classic–KrP, salibandyn miesten 7. välierä.

3.4. klo 16.00 Tappara–Lukko, jääkiekon U20 SM-sarjan 2. välierä.

3.4. klo 17.00 Isku–Kuortane, lentopallon miesten ykkössarjan 1. puolivälierä.

4.4. klo 14.00 Lempo–Sampo, lentopallon miesten ykkössarjan 2. puolivälierä.

7.4. klo 18.00 Kauhajoki–Pyrintö, koripallon miesten liigan 4. välierä.

10.4. klo 12.00 Ilves–P-Iirot, jalkapallon naisten harjoituspeli.

10.4. klo 14.30 Ilves–Ilves/2, jalkapallon miesten harjoituspeli.

10.4. klo 16.00 Lempo–Kyky, lentopallon miesten ykkössarjan 1. välierä.

11.4. klo 17.00 SB-Pro–Classic, salibandyn naisten 5. välierä.

12.4. klo 15.00 Haka–SJK, jalkapallon miesten harjoituspeli.

17.4. klo 12.00 TPV–Ilves-Kissat, jalkapallon miesten harjoituspeli.

17.4. klo 14.30 Ilves–TPS, jalkapallon miesten harjoituspeli.

17.4. klo 15.00 Haka–KTP, jalkapallon miesten harjoituspeli. (peruttu)

17.4. klo 16.30 Ilves-Kissat–SalPa, jalkapallon miesten harjoituspeli.

24.4. klo 12 Ilves–IFKM, jalkapallon miesten harjoituspeli.

24.4. klo 15 Ilves–Åland United, jalkapallon naisten liigapeli.

27.4. klo 14 Haka–Ilves-Kissat, jalkapallon miesten harjoituspeli.

2.5. klo 17.00 Ilves–TiPS, jalkapallon naisten liiga.

22.5. klo 19.00 Ilves–KuPS, jalkapallon miesten liiga.

To 3.6. klo 18.30 TPV–Jazz, jalkapallon miesten Kakkonen.

Su 6.6. klo 17.00 PattU–Manse, miesten Superpesis.

Su 6.6. klo 18.30 Ilves-Kissat–PIF, jalkapallon miesten Kakkonen.

To 10.6. klo 18.30 Haka–HJK, jalkapallon miesten liiga.

Pe 11.6. klo 18.00 Jyväskylä–Manse, naisten Superpesis.

La–su 12.–13.6. Joukkuevoimistelun SM-kilpailut.

Su 13.6. klo 18.30 Ilves/2–SalPa, jalkapallon miesten Kakkonen.

To 17.6. Manse PP–Kankaanpään Maila, pesäpallon poikien C-nuoret.

La 19.6. klo 16.00 Ilves-Kissat–VJS, jalkapallon miesten Kakkonen.

To 24.6. klo 19.00 TPV–Ilves/2, jalkapallon miesten Kakkonen.

Ti 29.6. klo 19.00 Ilves–JyPK, jalkapallon naisten liiga.

Ke 30.6. klo 18.30 TPV–GrIFK, jalkapallon miesten Kakkonen.

To–la 1.–3.7. Lempäälän Hyppykarnevaalit.

La–su 3.–4.7. Vapaaottelun amatöörien SM-kilpailut.

Ma 5.7. Ilves–FC Haka, jalkapallon miesten liiga.

La 10.7. Tampere Saints–Rovaniemi Nordmen, amerikkalaisen jalkapallon miesten ykkösdivisioona.

Su 11.7. Sotkamon Jymy–Manse PP, pesäpallon miesten Superpesis.

To–la 15.–17.7. klo 16.30 Nokian Keisari Open, frisbeegolfin kansallisen tason kilpailu.

La 17.7. klo 16 TiPS–Ilves, jalkapallon naisten liiga.

Pe 23.7. klo 19 TPV–Ilves-Kissat, jalkapallon miesten Kakkonen.

La 24.7. Ilves/2–GrIFK, jalkapallon miesten Kakkonen.

La 24.7. Pori Bears–Tampere Saints, amerikkalaisen jalkapallon miesten ykkösdivisioona

Ke 28.7. Ilves/2–VJS, jalkapallon miesten Kakkonen.

Ke 28.7. FC Jazz–Ilves-Kissat, jalkapallon miesten Kakkonen.

La 31.7. Ilves-Kissat–FC Jazz, jalkapallon miesten Kakkonen.

La 31.7. Manse PP–Kirittäret, naisten Superpesis.

La 7.8. Ilves/2–EPS, jalkapallon miesten Kakkonen.

La 7.8. TPV–SalPa, jalkapallon miesten Kakkonen

Su 8.8. FC Honka–Ilves, miesten jalkapalloliiga.

Ti 10.8. Ilves-Kissat–HJS Akatemia, jalkapallon miesten Kakkonen.

Pe 13.8. klo 16 HPK–KooKoo, jääkiekon Tampere-cup.

Pe 13.8. klo 19.30 Ilves–Tappara, jääkiekon Tampere-cup.

La 14.8. klo 14.00 Pronssiottelu, jääkiekon Tampere-cup.

La 14.8. klo 17.30 Tappara–KooKoo, jääkiekon Tampere-cup.

La 14.8. Rovaniemi Nordmen–Tampere Saints, amerikkalaisen jalkapallon miesten 1. divisioona.

La 14.8. TPVFC Honka Akatemia, jalkapallo miesten Kakkonen.

Su 15.8. Ilves–PK-35 Vantaa, naisten jalkapalloliiga.

Su 15.8. Tampere Saints–Oulu Northern Lights, amerikkalaisen jalkapallon naisten 1. divisioona.

Ti 17.8. Ilves-Kissat–Ilves/2, jalkapallo miesten Kakkonen.

To 19.8. klo 17 Ilves–HIFK, jääkiekon harjoituspeli.

La 21.8. Manse PP–Lapuan Virkiä, naisten Superpesis.

Ti 24.8. Manse PP–Vimpelin Veto, miesten Superpesis.

Ke 25.8. Ilves-Kissat–SalPa, jalkapallo miesten Kakkonen.

Ke 25.8. Mira Potkosen mitajuhlat Nokialla, Tapio Rautavaaran kentällä.

Pe 27.8. TPV–HJS Akatemia, jalkapallo miesten Kakkonen.

La 28.8. Tampere Saints–Pori Bears, amerikkalaisen jalkapallon miesten 1. divisioona.

Su 29.8. Ilves-Kissat–GrIFK, jalkapallo miesten Kakkonen.

Ti 31.8. klo 18.30 Ilves–KalPa, jääkiekon harjoituspeli.

Pe 3.9. klo 18.30 Ilves-Kissat–TPV, jalkapallon Kakkosen paikallispeli.

Ti 7.9. klo 16.30 Manse PP–Kirittäret, naisten Superpesis neljäs välierä.

Ti 7.9. klo 18.30 Ilves-Kissat–KaaPo, jalkapallon miesten Kakkonen.

Ke 8.9. klo 16.30 Manse PP–Jymy, miesten Superpesiksen kolmas välierä.

Pe 10.9. klo 19 Akaa-Volley–VaLePa, lentopallon Mestaruusliigan harjoitusottelu Pälkäneen Kostia-areenassa.

La 11.9. ja su 12.9. BMX-racing SM-kisat ja Suomen cup Tampereella.

La 11.9. klo 17.30 Amerikkalaisen jalkapallon I-divisioonan finaali Saints–Eagles

Ke 15.9. Pälkäneen Luja-Lukko–Rantaperkiön Isku, lentopallon harjoitusottelu

Ke 15.9. Tampereen Pyrintö–Lahti Basketball, koripallon miesten harjoitusottelu

Pe 17.9. klo 18.30 Ilves-Kissat–EPS, jalkapallon miesten Kakkonen.

La–Su 18.–19.9. Frisbeegolfkilpailu Nokia Open.

La 18.9. klo 17 FC Haka–Ilves, jalkapallon miesten liigan ottelu.

La 18.9. klo 17 TPV–PIF Pargas, jalkapallon miesten Kakkonen.

La–Su 18.–19.8. Lentopallon harjoitusturnaus Hunaja-turnaus Akaassa

Ke 22.9. klo 18.30 TPV–KaaPo, jalkapallon miesten Kakkonen.

Pe 24.9. klo 18 BC Nokia–Kauhajoen Karhubasket, koripallon miesten harjoitusottelu

La 25.9. klo 15 Tampereen Pyrintö–Lapuan Kobrat, koripallon miesten harjoitusottelu

La 25.9. klo 18.30 Ilves–HPS, naisten jalkapalloliigan ottelu

La 25.9. Rugbyn SM-finaalit ja nousukarsinnat

Su 26.9. klo 18.30 Koovee–FBC Loisto, naisten salibandyliigan ottelu

Su 26.9. Manse PP:n mestaruustunnelmat

Ke 29.9. klo 18.30 LP Kangasala–LP Viesti, naisten lentopalloliigan ottelu

Ke 29.9. klo 19.30 Tampereen Pyrintö–Vimpelin Veto, koripallon naisten harjoitusottelu

La 2.10. klo 17 Akaa-Volley–VaLePa, miesten lentopalloliigan ottelu

Ti 5.10. klo 15 TPV–EPS, jalkapallon miesten Kakkonen

To 7.10. klo 18: Manse PP julkaisi uusia sopimuksia

Pe 8.10. klo 20: Pesäpallokauden palkintogaala

La 9.10. klo 16.30 Ilves-PK-35, naisten jalkapalloliiga

La-su 9.–10.10. Rytmisen voimistelun luokkakilpailut

Ke 13.10. klo 19.30 Ylöjärven Ilves-PJK, naisten Futsal-liiga

Pe 15.10. klo 19 Ilves/2-HJS, jalkapallon miesten Kakkonen

La 16.10. klo 9 Polkujuoksutapahtuma Voimaa metsästä

La 16.10. klo 16 ToPV-Akaa Futsal, miesten Futsal-liiga

La 16.10. klo 17 Lappeenrannan Catz-Tampereen Pyrintö, naisten Korisliiga

Su 17.10. klo 15 Ilves-Kissat–Honka Akatemia, jalkapallon miesten Kakkonen

Ti 19.10. klo 18.30 Pyrintö–Seagulls, miesten Korisliiga

To–Su 21.–24.10. Kai Pahlman -turnaus, 15-vuotiaiden poikien jalkapallon SM-lopputurnaus

La 23.10. klo 15 Porin Karhut–Classic, miesten salibandyliiga

HUOM: muutokset ja lisäykset mahdollisia.

Artikkeliin liittyviä aiheita

Osion tuoreimmat

Luitko jo nämä?

Mainos