Suursuosion saavuttaneella Tampereen teatterin kirpputorilla tehtiin upeita löytöjä – Katso kuvat erikoisista vaatekappaleista
Tiistaina Frenckellissä järjestetylle kirpputorille oli satojen ihmisten jono.
Tuija Hippula sovitti asua, joka sopii hänen harrastukseensa. Hippula harrastaa salonkitansseja Lempäälän nuorisoseuralla, ja seuraavat loppiaistanssiaiset on tarkoitus järjestää 1850-luvun tyyliin. Kuva: Eeva Valtokari
Sari Rautanen
14.3. 18:32
Aamulehti
Tampereella oli tiistaina kissanpäivät niille, joita kiinnostavat hieman erikoisemmat juhlapuvut ja muut tamineet. Tampereen teatteri myi käytöstä poistettuja rooliasuja ja -asusteita pilkkahintaan.
Myyjäiset alkoivat kello 14. Kiinnostuksesta kertoo, että jonossa oli siinä vaiheessa satoja ostoksille aikovia. Ensimmäisen tunnin aikana jono ei lyhentynyt juuri lainkaan.