Gofore rakentaa uutta oppimisen palvelualustaa kaupunkien kanssa – onnistuessaan uusi alusta vapauttaa opettajien työaikaa ja yhtenäistää pirstaleisen kokonaisuuden
Digione-palvelualusta tulee valmistuessaan muun muassa opettajien, oppilaiden ja huoltajien käyttöön.
Riikka Vilminko-Heikkinen sanoo, että koko uusi Digione-alusta rakentuu yhteistyöllä. Mukana on hankkeen ensimmäisessä vaiheessa viisi kaupunkia, Tampere mukaan lukien.Kuva: Gofore
Henriikka Korte
13.11.2020 6:29
Aamulehti
Tamperelainen digitaalisten palvelujen asiantuntijayritys Gofore on mukana rakentamassa uutta oppimisen ja koulutuksen palvelualustaa.
Goforen yhteiskunta-alueen liiketoimintajohtaja Riikka Vilminko-Heikkinen kertoo, että Suomeen luodaan nyt palvelualusta, joka yhdistää koulutusalan eri toimijat.