Nämä baarit sijaitsevat lähimpänä Nokia-areenaa: Katso 28 ravintolan lista

Listasimme 28 baaria, jotka sijaitsevat noin puolen kilometrin säteellä Nokia-areenasta. Esimerkiksi näissä paikoissa voi piipahtaa ennen tai jälkeen MM-kisaotteluiden. Moni toimii myös kisakatsomona.

Britannian faneja The Red Lionin terassilla Tampereen Tuomiokirkonkadulla viime toukokuussa. Kuuluisin Red Lion sijaitsee Parliament Streetillä Lontoossa, missä se tunnetaan muun muassa parlamentin ja pääministerin virka-asunnon virkailijoiden kantapubina.

| Päivitetty

Aamulehti

Monen kirjoissa on niin, että tie otteluun ja sieltä pois vie oluen kautta. Tästä syystä Aamulehti päivittää jääkiekon MM-kisojen alkamisen kunniaksi viime toukokuussa julkaisemansa listauksen baareista, jotka sijaitsevat lähimpänä Nokia-areenaa.

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Tietoa ei ole vielä lähdetty hakemaan

Osion tuoreimmat

Mainos

Tuoreimmat tähtijutut