Jesper Ahlrothilla, 20, on vielä matkaa isänsä lukemiin, mistä hän antaa rohkean lupauksen – Tapparan yllättäjä paljastaa kirvesrintojen pahimman painikaverin

Jesper ja Kai Ahlroth ovat matkanneet Saksan sekä Pohjanmaan kautta Tapparaan. Roolit ovat erilaiset: isä valmentaa, poika pelaa. Ja hyvin pelaakin.

Läppä lensi Kai (edessä) ja Jesper Ahlrothin välillä niin kuvaus- kuin haastattelutilanteessakin. Jesper Ahlrothille voi luvata valoisaa tulevaisuutta.

26.1. 16:53

Aamulehti

Jesper, 20, ja Kai Ahlrothin, 54, sosiaalinen kanssakäyminen on veikeää seurattavaa Nokia-areenassa. Monet isä–poika-parit voisivat tunnistaa käytetyn äänensävynkin, jos tämä juttu julkaistaisiin audiomuodossa.

Ahlrothit vaikuttavat Tapparassa ja ovat pelipaikaltaan joko entisiä tai nykyisiä puolustajia. Kirvesrintojen U16 SM-sarjaryhmän valmennukseen kuuluva isä Ahlroth pelasi suurimman osan urastaan kotikaupungissaan Joensuussa ja Kokkolan Hermeksessä. JoKPissa tilille kertyi 75 SM-liigan ottelua ja viisi maalia.

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Tietoa ei ole vielä lähdetty hakemaan

Mainos

Tuoreimmat tähtijutut