Menot

Viikko-opas: Kaikki Pirkanmaan 81 keikkatapahtumaa ajalta 12.–18.7.

Keikat: Tiedot seuraavan viikon kaikista keikoista Eteläpuiston Sauna Classic Festivalista Lumoukseen, Telakan Savulohirockiin ja Cannibal Corpseen.

Sauna Classic
Viikko-opas: Kaikki Pirkanmaan 81 keikkatapahtumaa ajalta 12.–18.7.

Yhdysvaltalainen death metal -yhtye Cannibal Corpse esiintyy Tampereen Pakkahuoneella maanantaina 16. heinäkuuta.

Antti LähdeAamulehti

Tampere / Torstai 12.7.

Amadeus Sabatomia-klubi, K20.

Dog’s Home Lumous-festivaalin avajaisklubilla Agnosia, Hateful Chains, Astral Zombie sekä dj:t Jyrki Witch, Xavier ja Jussi40, K18.

Jack the Rooster Rautavaaraa Kaiholla, K18.

Klubi Hällas Ruotsista ja Sammal, keikkojen jälkeen Tummissa tunneissa dj Darth, K18.

Paapan Kapakka Swing Bross, K20.

Tampere-talo Ravintola Tuhtossa Esa Eloranta, klo 18 alkaen, ei ikärajaa.

Union Summer Union -kesäklubi, K18.

Perjantai 13.7.

Dog’s Home Lumous-goottifestivaalilla Chaos Research ja Lumous-dj:t, show klo 20, K18.

Eteläpuisto Sauna Classic -festivaalilla Battle Beast, Kilpi, Jari Tiura, Blockbuster, Mötherhead soittamassa Motörhead-covereita ja kasarikaraoke, show klo 17.30, K18.

Gloria Club Sporassa dj:t Annie Hill, Carl Martin, Freddy J ja Tremont, K22.

Ihku Original Turisti -ilta ja dj Justin Case, K22.

Ilona Playa, K24.

Jack the Rooster Sauna-jatkoilla Nightwish Tribute, K18.

Klubi Lumous-goottifestivaalilla Metallspürhunde Sveitsistä, amerikkalais-itävaltalainen Randolph’s Grin, The Doctors Ranskasta sekä dj:t Jyrki Witch, Xavier ja Jussi40, K18.

Niihaman maja, Pikku-Niihamantie 80 Duo Chingu esittää jazzia, klo 17–19, ei ikärajaa.

Paapan Kapakka Paappas Group, K20.

Pub Simon Juke Lehtelä, klo 17–19, K18.

Ravintola Kaisla Neljänsuora, K18.

Soho Extended Groove -illassa dj Rufus, K20.

Twenty One BLU-illassa dj:t Selecta Bondais, jammyG, Frenia, Chris Robin ja Esc, Tuore Hip Hop Night -illassa SeRoosa, KVP & LokkiJay ja dj Unwanted, K18.

Vastavirta-klubi Musta Pispala -tapahtumassa Uhrit, Civicide, Execution Mania, Influenza, Murhasyyte, Aus-Tears sekä yläkerrassa Kiertolaki ja Duo Röyhkeys & The Dillingers, K18.

Lauantai 14.7.

Dog’s Home Lumous-goottifestivaalilla Sekret Teknik, Riot Kitten ja Lumous-dj:t, klo 18–21, K18.

Eteläpuisto Sauna Classic -festivaalilla Uriah Heep Englannista, Peer Günt, Beast in Black, Thunderstone, Dreamtale, Powerless Trio, Charlies Family & Taage Laiho soittamassa Ozzy-covereita, Purple Rising soittamassa Purple- ja Rainbow-covereita, White Flame soittamassa Mötley Crue -covereita ja kasarikaraoke, show klo 14.30, K18.

Hatanpään arboretum Polonium, klo 14 alkaen, ei ikärajaa.

Huurupiilo Lontoon Kone, klo 20 alkaen, K18.

Ihku Fiesta Eskobar -illassa Esko Eerikäinen ja Akkariklubilla J. Caven, K22.

Ilona Playa, K24.

Jack the Rooster Sauna-jatkoilla Rooster House Band Featuring Taage Laiho, K18.

Klubi Klo 11–14 Klubin brunssilla Lumous-dj:t, ei ikärajaa. Klo 21 Lumous-goottifestivaalilla Terrolokaust Espanjasta, englantilaiset Auger ja Novus sekä dj:t Jyrki Witch, Xavier, Nik ja Jussi40, K18.

Maanalainen Hell in the Cellar -illassa Obscure Burial, Axeslaughter ja Huoripukki, K18.

Museokeskus Vapriikki Lumous Dark Marketissa tuotteita levyistä vaatteisiin, klo 11–17, ei ikärajaa.

Näsinpuiston laululava Varvun Kampi, klo 14 alkaen, ei ikärajaa.

Paapan Kapakka Juli Wood, K20.

Ravintola Kaisla Janna, K18.

Roska Bigpog Goes Roska -klubilla dj:t Riku, Juels ja Shorty Green, K18.

Telakka Savulohirockissa Risto, Jari Raaste, Jukka Herva, Kalevi Suopursu Karaoke Show ja dj Jukka Nousiainen, K18.

Twenty One Dj Roberto Rodriguez, K21.

Vastavirta-klubi Musta Pispala -tapahtumassa Protestera Ruotsista, Bad Jesus Experience, Hius, Tuhoon tuomitut, Mustelmia sekä yläkerrassa klo 20 Eroottinen kodinkonerunous ja HAMR-vakitukibingo, K18.

Sunnuntai 15.7.

Amurin työläismuseokortteli Los Dementitos, klo 14 alkaen, ei ikärajaa.

Dog’s Home Lumous-festivaalin The End -päätösklubilla Lumous-dj:t, sisäänpääsy vain Lumouksen pääsylipulla, K18.

Jack the Rooster Rooster Jam Night -jameissa lava on vapaa, K18.

Klubi Amerikkalais-brasilialainen Soulfly, K18.

Vastavirta-klubi Yläkerrassa Musta Pispala -tapahtuman levymessuilla Yhteenotto, Kevätuhri ja MM-loppuottelu, klo 14–18, K18.

Maanantai 16.7.

Bar K Latin Monday, K18.

Jack the Rooster Reggaeta & makkaraa, klo 18 alkaen, K18.

Paapan Kapakka Pianoviihdettä, K20.

Pakkahuone Cannibal Corpse Yhdysvalloista, Pillorian ja Mörbid Vomit, klo 18.30 alkaen, K18.

Tiistai 17.7.

Doris Supertiistaissa dj:t Riku, Willy ja Sami S, K20.

Fat Lady Sikatiistaissa dj:t Ewok, Misterhustla ja Kushmoney, K18.

Laikunlava Pinion Drive, SexPhoneMan ja Skyline, klo 18 alkaen, ei ikärajaa.

Paapan Kapakka Tommi Laine Duo, K20.

Keskiviikko 18.7.

Amadeus Tammerfestissä Sepi Kumpulainen Duo ja Seppo Puupää, K20.

Fat Lady Tammerfest: Summer Bucket List, K20.

Haiharan taidekeskus Huojuva Komppi, klo 18 alkaen, ei ikärajaa.

Henry’s Pub Henry’s Pub Houseband Featuring Pete Parkkonen, K22.

Ihku Kotipelto, Liimatainen & Kupiainen, K20.

Ilona Tammerfest-jatkoklubilla Pandora Ruotsista, K24.

Ilves Tammerfestissä Evelina, K18.

Keskustori Tammerfestissä klo 16 Kari Peitsamo ja klo 18 Hovimuusikko Ilkka, K18.

Klubi Tammerfestissä Horsepower ja Doom Unit, K18.

Klubimies Tammerfestissä dj Mr. Willy, K18.

Laikunlava Tammerfestissä klo 18 Päättömät, Kostume ja Kormus, ei ikärajaa.

London Tammerfest-klubilla Vince, Olli & Preal, K24.

Paapan Kapakka Wang Dang Dudes Featuring Juli Wood, K20.

Ranta Tammerfest-vaahtobileet, K18.

Tallipiha Jatsiyhtye Hot Stuff, klo 17 alkaen, ei ikärajaa.

Union Tammerfestissä Future Bass -illassa dj Milla Lehto, K18.

Muualla / Torstai 12.7.

Kuhmola, Toritie 57, Kuhmoinen Elvis Forever -konsertissa Aron, klo 19 alkaen, ei ikärajaa.

Rantaterassi, Virrat KesäVirratSoi-musiikkijuhlilla Juha Tapio ja Tilhet, pajut ja muut, klo 20–23, K18.

Perjantai 13.7.

Länkipohja Oinasniemi, Aallontie, Vihtori Goes Lande -festivaalilla Pihla Heikintytär ja Human Cell Signals, klo 18–22, ei ikärajaa.

Orivesi Rönnin huvikeskus, Saundia & saunaa -festivaalilla Tommi Läntinen, Jukka Poika, Oliver, Tammela 33100, Slack Bird, Flanelli, Prinssi Rohkea & Erämaan rotat ja Skyjoggers, klo 20 alkaen, K18.

Virrat Hiekkarannan tanssilava, Torppakyläntie 65, KesäVirratSoi-musiikkijuhlilla Dallapé, Ida Elina ja Frigg, klo 20 alkaen, K18, alaikäiset huoltajan seurassa.

Virrat Joutsenjärven luomumansikkatila, Kurjenkyläntie 1093, KesäVirratSoi-musiikkijuhlilla Ida Elina ja Frigg, klo 17 alkaen, ei ikärajaa.

Lauantai 14.7.

Killinkoski Into-keskus, Inkantie 60, KesäVirratSoi-musiikkijuhlilla Philomela ja Anna-Mari Kähärä, klo 15 alkaen, ei ikärajaa.

Länkipohja Oinasniemi, Aallontie, Vihtori Goes Lande -festivaalilla V.A. Virtanen ja MirkaKaarina, klo 18–22, ei ikärajaa.

Orivesi Pub Eräjärvi, Takapihapiknikillä Lassi Viljanen, klo 15–17, K18.

Orivesi Rönnin huvikeskus, Saundia & saunaa -festivaalilla Oliver, Oskari Salama sekä lavatansseissa Tulipunaruusut ja Köpi Koski & Projekti, klo 20 alkaen, K18.

Valkeakoski Ravintola Paviljonki Apia, Töyssy & Tervaniemi ja Takalaittomat, K18.

Virrat Rantapuisto, Pohjolantie 5, KesäVirratSoi-musiikkijuhlien Rantapuistopluusissa Erja Lyytinen, klo 19.30 alkaen, K18.

Keskiviikko 18.7.

Sastamala Tyrvään Pappila, Iiro Salmi & Band, klo 19–23, K18.

Vesilahti Laukon kartano, Masa Orpana Honk, klo 15 alkaen, ei ikärajaa.


Kirjoita kommentti

Perustele, kirjoita selkeästi, älä vähättele ihmisiä, ÄLÄ HUUDA. Pysy aiheessa ja muista käytöstavat. Kommentit luetaan ja tarvittaessa muokataan ennen julkaisua.

Meillä on nollatoleranssi alatyyliselle ilmaisulle, henkilöön käyvälle arvostelulle ja vihamielisyydelle. Emme julkaise kommentteja, joiden ainoa sisältö on negatiivinen mielipide vailla perusteluja. Jätämme julkaisematta myös ne kommentit, joissa ei lainkaan piitata oikeinkirjoituksesta kuten isoista alkukirjaimista tai välilyönneistä.

Kiitos etukäteen rakentavasta kommentistasi!

Pääaiheet

Sammio