Huuhkajien kakkossija Kansojen liigassa on arvokas – Tulosten takaa löytyy huolestuttava kehityssuunta

Jos pelaajat ja valmennusryhmä eivät kaikissa Kansojen liigan peleissä onnistuneetkaan, niin yhdessä asiassa päävalmentaja Markku Kanerva pärjäsi hyvin. Hän nosti onnistuneesti uusia kasvoja maajoukkueeseen, kirjoittaa toimittaja Ari Virtanen.

Montenegron Marko Vukčević (vas.) kamppaili pääpallosta Richard Jenseniä (kesk.) vastaan Robert Ivanovin seuratessa tilannetta.

27.9.2022 19:00 | Päivitetty 27.9.2022 20:06

Podgorica

Montenegron Podgorica jää Huuhkajien muistoihin hyvässä ja pahassa. Kansojen liigan viimeisessä ja ratkaisevassa ottelussa miesten jalkapallomaajoukkue käänsi vaikeat vetiset olosuhteet edukseen ja otti 2–0-vierasvoiton. Samalla ottelu saa kuitenkin ikävän, pitkän ja ruman hännän rasismiepäilystä.

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Tietoa ei ole vielä lähdetty hakemaan

Mainos

Tuoreimmat tähtijutut