Jättäminen: Tekstiviesti on pelkuruutta
06.02. - 14:23 (Luotu: 14:09) - Kommentit: 11
Joskus rakkaus voi loppua niin lopullisesti , että on pakko jättää kumppani. Jättäminen ei ole koskaan helppoa, mutta sen voi tehdä toista kunnioittavalla tavalla.
Ensimmäinen ehto, on että kerrot erosta ensimmäisenä kumppanillesi.
Jätä kumppanisi puolueettomassa paikassa, jossa voi puhua. Ravintola on huono paikka, sillä jätetty voi kiihtyä, itkeä tai syytellä kovaäänisesti.
Jätä kasvotusten! Puhelinsoitto tai tekstiviesti on pelkuruutta.
Kerro ex-kumppanillesi, miksi jätät hänet, mutta säästä hänet pitkiltä vuodatuksilta.
Valmistaudu kyyneliin. Jos ero tulee yllätyksenä toiselle osapuolelle, joten valmistaudu siihen, että hän itkee.
Äläkä muuta mieltäsi, vaikka toinen vetoasi miten.
Listan on laatinut Iltalehti.
Kuinkahan moni on tullut jätetyksi facebookin kautta. Se on vielä nokkelampi kanava kun kännykkä.
06.02. - 14:23 (Luotu: 14:09) - Kommentit: 1
Joskus rakkaus voi loppua niin lopullisesti , että on pakko jättää kumppani. Jättäminen ei ole koskaan helppoa, mutta sen voi tehdä toista kunnioittavalla tavalla. jne.kirjoittaa keskustelun avauksessaan => Listan on laatinut Iltalehti.
Vanhempi mies henkilö +45v. Mikkelistä. Olen samaa mieltä, sen voi tehdä toista kunnioittavalla tavalla. Itse olen eronnut vaimostani 1990 luvun alussa, jolloin ei ollut kännyköistä vielä tietoakaan tavallisen kuolevaisen ostettavaksi. Tietokoneetkin olivat alkeelliset siihenaikaan.
Ex- vaimooni on kunnioitus- ja arvonanto säilynyt.
Sirpan viesti ( jäljempänä ) ihmetytti. Onkohan Sirpa vasta syntynyt 1990 jälkeen ???
Kun tietää nokkelia järjestelmiä, miten jättää kumppanin
Huom! viimeisen 25 vuoden aikana avioero + muu eroaminen tms. on muuttunut.
Olisiko ko. asiat tulleet niin helpoksi tänä päivänä, että Herra +45v. Mikkeli on näistä eroasioista ihan pihalla ???
((( Lähettäjä: sirpa | la 6.2 klo 18:35 Kuinkahan moni on tullut jätetyksi facebookin kautta. Se on vielä nokkelampi kanava kun kännykkä. )))
Nimimerkki: Herra +45v. Mikkeli
Ainoa moka kävi vaan siinä, että tekstiviesti lähti vahingossa minulle toisen miehen nimellä varustettuna.
Jätinpä sitten eukon seuraavana päivänä tekstiviestillä ruokatunnilla.
Joo, ja pelkureita
Päivän suosituimpia juttuja
Tutkija väittää: 950 euroa riittää sinkulle
61
- Björn Wahlroos täräyttää: Lopetetaan kehitysapu
86
- Hän perusti ahtaajien Facebook-ryhmän
18
- Varo ahdistelijaa Atalassa - Kiikaroi lapsia kiven takaa ja huutelee uhkauksia
8
- Wincapita-Kailajärvi: En ole tunnustanut mitään
24
- Voi poloista, tämä raasu vaappui Keuruulla
7




