Auto tuli sivutieltä kolmostietä ajaneen kylkeen - Ei vakavasti loukkaantuneita
Henkilöauto ajoi sivutieltä valtatie kolmosta ajaneen henkilöauton kylkeen Parkanossa Alaskylässä. Onnettomuudesta huolimatta liikenne kolmostiellä pääsi kulkemaan normaalisti.
Torstaina noin kello 16.20 sattuneessa onnettomuudessa ei kukaan loukkaantunut vakavasti. Sivutietä tulleessa autossa oli vain kuljettaja, toisessa autossa oli kaksi ihmistä.
- Kaikki autoissa olleet pääsivät omin jaloin autosta pois, sanoo paikalla ollut ylipalomies Pekka Tuuri.
Onnettomuuden syy on vielä epäselvä. Turmapaikalla on hyvä näkyvyys, mutta sivutie kulkee myötämaata kohti kolmostietä.







olen kokenut saman. suoraan eteen kolmion takaa. kaveri ajoi humalassa. SIIS MUISTAKAA, ETTÄ KOLMION TAKAA ETTE TULE ETEENI! ANNI MALO
Ilmoita asiaton kommentti