Klikkaa mua oli tv-vuoden suosikki
- Klikkaa mua -sarjan tekijätiimi juhli sunnuntai-iltana Venla-voittoaan.
MTV3:n sarja Klikkaa mua oli vuoden 2011 tv-suosikki, kävi ilmi Kultainen Venla -äänestyksessä. Klikkaa mua palkittiin parhaana kotimaisena draamasarjana, minkä lisäksi se oli yleisön mielestä vuoden paras tv-ohjelma.
Parhaan miesnäyttelijän pystin pokkasi Martti Suosalo, naisnäyttelijöiden ykköseksi kipusi puolestaan Krista Kosonen. Yleisö arvioi vuoden parhaaksi esiintyjäksi Minttu Mustakallion.
Komedia- ja sketsiohjelmien parhaana palkittiin MTV3:n Putous. Saman kanavan Tanssii tähtien kanssa vei voiton sarjassa Viihde- ja musiikkiohjelmat.
Ajankohtais- ja asiaohjelmista tunnustuksen sai Yle TV2:n Dokumenttiprojekti: Miesten vuoro. Yle TV1:n Toisenlaiset frendit oli paras reality-ohjelma. Lifestyle-sarjassa juhli Yle FST5:n Gårdshuset på Strömsö.
Televisioakatemian 400 jäsentä valitsi Kultaisten Venlojen voittajat. Lisäksi yleisö sai äänestää parasta ohjelmaa ja esiintyjää.









Hirveetä shittiä,ei kyllä mielstäni katsomisen arvoinen.Kaksi jaksoa riitti,kiitos vaan.Kankea,jäykkä,surkea.Oli miten trendikäs aihe vaan mutta huono,huono ja viel kerran huono,mutta kai tälläiset palkitaan ja katsojien mieleiset hyljätään.
Ilmoita asiaton kommentti